چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠

برای ورود به سامانه آزمون های مجازی

پس از مطالعه نکات زیر اینجا کلیک نمایید

با توجه به فرارسیدن امتحانات پایان ترم دانشجویان جهت شرکت در آزمون های مجازی می توانند از این آموزش استفاده نمایند

آموزش  و نکات لازم جهت شرکت در امتحانات مجازی

دانشجوی محترم اکیدا توصیه می شود قبل از هر اقدامی این تذکرات را با دقت مطالعه نمایید

قبل از برگزاری امتحانات نسبت به تسویه حساب و اخذ کارت امتحان اقدام نمایید بدیهیست دانشجویان بدون انجام ارزشیابی اساتید و اخذ کارت امتحان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.

-  لازم به ذکر است امتحانات طبق ساعات اعلام شده در کارت ورود به جلسه برگزار و پایان می یابد.

-  قبل از ورود به سامانه امتحانات حتماً فیلتر شکن یا VPNخود را غیر فعال نمایید.

-  امتحانات مجازی به صورت تستی یا تشریحی (به صلاحدید استاد درس) برگزار می گردد.

-  مطابق پروتکل های آزمون مجازی، سامانه امتحانات مجازی دانشگاه دارای بانک سوال برای هر درس به تعداد چند برابر سوال های مورد نیاز آن درس می باشد.

- حداکثر ظرفیت فایل های عکس قابل آپلود 2 MBو تعداد فایل های پیوست (Attach) نامحدود می باشد.

- پیشنهاد می شود برای اینکه به مشکلی برخورد نکنید اگر تعداد برگ های پاسخنامه شما بیش از یک برگه می شود از هر برگ پاسخنامه جداگانه عکس تهیه نمایید و پس از تنظیم اندازه و حجم، آن را در قسمت پیوست فایل قرار دهید سپس برگ دوم پاسخنامه و به همین ترتیب برای تمامی برگ های پاسخنامه جداگانه یک فایل پیوست شود. همچنین امکان پیوست نمودن کلیه فرمت ها فایل اعم از (doc,pdf,jpg...) درقسمت پیوست فایل از تصویر پاسخنامه وجود دارد و هیچ محدودیتی نیست.

-  در امتحانات تشریحی تصویری که پاسخ ها باید به صورت تصویر در سامانه بارگذاری شود، زمان پاسخگویی به سوالات امتحان خود را طوری تنظیم کنید که برای بارگذاری فایل های پاسخنامه وقت کافی داشته باشید چون به محض اتمام وقت آزمون سامانه امتحان بسته خواهد شد و امکان بارگذاری پاسخنامه در هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.

-  اکیدا توصیه می شود پس از پاسخگویی به هر سوال و تکمیل برگ پاسخنامه آن سوال بلافاصله فایل تصویر آن را در سامانه بارگذاری نمایید و سپس به سراغ سوال بعدی و ادامه آزمون بروید و از جمع کردن برگه های پاسخنامه و تهیه و تنظیم تصویر از آنها در انتهای آزمون جدا خودداری نمایید چون به احتمال زیاد دچار کمبود وقت خواهید شد و کل زحمات شما هدر خواهد رفت.

-   هر امتحان یک بازه مجاز زمانی (مثلا 8 تا 9:30 صبح) و یک مدت آزمون مثلا 60 دقیقه دارد. ورود دانشجو برای آزمون، می تواند در طول بازه زمانی انجام شود ولی مدت آزمون از لحظه ورود محاسبه می شود. درضمن با اتمام بازه زمانی ولو اینکه مدت آزمون هنوز تکمیل نشده باشد آزمون خاتمه می یابد و پاسخ ها ثبت نهایی می گردد. با توجه به احتمال قطعی اینترنت دانشجو در بین امتحان و سایر موارد غیرقابل پیش بینی و به منظور جلوگیری از استرس دانشجویان و اطمینان بیشتر، بازه زمانی مجاز آزمون ها 15 تا 20 دقیقه بیشتر از مدت زمان آزمون در نظر گرفته می شود تا در روند آزمون دانشجو خللی ایجاد نگردد. با این وجود توصیه می گردد دانشجویان راس ساعت مقرر در برنامه امتحانی آزمون خود را آغاز نمایند.

- کلیه دانشجویان لازم است مطابق برنامه امتحانی خود راس ساعت مقرر وارد سامانه امتحانات شده و پس از انتخاب درس با توجه به بازه زمانی امتحان، سوالات امتحانی خود را در مدت زمان تعیین شده پاسخ دهند.

- توصیه می شود قبل از فرارسیدن روز امتحان با مراجعه به سامانه امتحانات غیرحضوری، نسبت به ملاحظه بازه زمانی امتحانات دروس خود اقدام نمایید و چنانچه امکان مشاهده ندارید و با خطای موانع و محدودیت های آموزشی و... مواجه می شوید پی گیری های لازم را از روزهای قبل انجام دهید.

- چنانچه هرگونه اشکال/مانع یا محدودیتی برای دریافت کارت امتحانی در سامانه دانشجویی و یا ورود به آزمون درس مورد نظر در سامانه امتحانات مجازی دارید، تاکید می گردد تا قبل از روز آزمون خود نسبت به رفع اشکالات و موانع اعم از آموزشی و غیره اقدام نمایید.

- در صورتی که به هر دلیل اتصال به اینترنت شما با مشکل روبرو شد می توانید، مجدداً در بازه زمانی امتحان وارد سامانه شوید و ادامه سوالات را پاسخ دهید. (البته توجه نمایید ورود مجدد حتما باید بازه زمانی امتحان انجام شود چون پس از اتمام بازه زمانی امکان ورود به آزمون را نخواهید داشت )

-  دانشجویان موظف هستند پیش بینی لازم را برای قطع احتمالی برق در مکان امتحان خود داشته باشند (شارژ کامل بودن لپ تاپ یا گوشی موبایل و پیش بینی بسته اینترنتی همراه)

-  جهت شرکت در آزمون از رایانه شخصی و گوشی تلفن همراه می توانید استفاده نمایید که با رایانه شخصی اینکار راحت تر می باشد.

- توجه نمایید هر دانشجو فقط یکبار امکان شرکت در آزمون را دارد و در صورتی که پیش از اتمام آزمون از سامانه خارج شود فقط یکبار می تواند مجدد به آزمون مراجعه نماید.

-  با توجه به شرایط خاص آزمون های مجازی زمان پاسخگویی به سوالات بصورت استاندارد و لازم لحاظ می گردد.

-   در آزمون مجازی امکان بازگشت به سوال قبل وجود نداشته و دقت نمایید پس از اطمینان و پاسخ به هر سوال گزینه سوال بعد را انتخاب نمایید.

- دقت نمایید در حین برگزاری اشتباهاً گزینه پایان آزمون را انتخاب ننمایید زیرا دیگر امکان بازگشت و پاسخگویی به آزمون برای شما وجود نخواهد داشت.

-  در صورت وجود هرگونه مشکل دانشجویان همان لحظه با دانشگاه تماس گرفته تا مشکل آنان حل گردد چون امکان آزمون مجدد وجود ندارد.

-    در زمان پاسخ دادن به سوالات توجه کنید که هر سوال در یک صفحه می باشد و در صورت عبور از سوال به هیچ عنوان امکان برگشت به سوال قبل برای دانشجو میسر نیست.

-  برای ورود به سامانه آزمون مجازی نیاز به نرم افزار خاصی ندارد.

صرفا از آخرین نسخه های مرورگرهای فایر فاکس یا کروم برای اتصال به آزمون آنلاین استفاده نمایید.

-  توصیه می شود برای انجام آزمون مجازی از رایانه شخصی یا لپ تاپ استفاده نمایید. ورود به سامانه از طریق موبایل هوشمند مشروط به استفاده از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس امکان پذیر است.

- حداقل سرعت دانلود اینترنت شما بایستی 2Mbps  باشد از پایداری اینترنتADSL یا همراه خود اطمینان حاصل نمایید

- اگر برای آپلود تصویر پاسخ سوال از موبایل استفاده می نمایید می توانید از اپلیکیشن های تنظیم اتوماتیک کیفیت واندازه عکس مانند CamScannerاستفاده نمایید.

-  نام کاربری و رمز عبور سامانه، شماره دانشجویی دانشجویان می باشد.

-  پس از ورود به سامانه کلیه دروس خود را در قسمت میز کار مشاهده می کنید.

-   در اولین اقدام دروس خود را با سامانه آموزشیار مقایسه نمایید و در صورت وجود مغایرت در اسرع وقت با دانشگاه تماس بگیرید.

 

 آموزش نحوه شرکت در امتحانات مجازی تابستان 99

 

 

برای ورود به سامانه آزمون های مجازی

پس از مطالعه نکات بالا اینجا کلیک نمایید

 

 با آرزوی موفقیت برای کلیه دانشجویان

 

 

   دانلود : آموزش نحوه شرکت در امتحانات مجازی تابستان 99           حجم فایل 1108 KB

دانشگاه آزاد اسلامی دهق
اصفهان، شهر دهق، بلوار سردار هاشمی
 کد پستی: 38785-85419     
 نمابر: 42275442
 شماره های تماس: 2- 42275960  
                             42275440-4
 پست الکترونيک: Mail@iaudehagh.ac.ir

كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي دهق مي باشد.