پنج شنبه ٢٩ مهر ١٤٠٠

دانشگاه آزاد اسلامی دهق جلوه ی عشق و ایثار
سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دهق

      دهق، نامی که اکنون به شهری در استان کهن و پهناور اصفهان اطلاق می شود دارای پیشینه چند هزار ساله است. میراث فرهنگی به جا مانده از آن بی گمان در نوع خود بی نظیر است. توسعه این شهر به سبب موقعیت جغرافیایی آن بر سه محور صنعتی، کشاورزی و هنری گردش دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی دهق با هدف پرداختن به توسعه ی علمی، فرهنگی و اقتصادی و تامین پیش نیازها و ضرورت های سخت افزاری و نرم افزاری آن، که به طور مبرم در صنعتی شدن منطقه و ارتقاء و تصحیح علمی چرخه ی تولید تعریف شده بود، پایه گذاری شد.

برنامه کلان و راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی دهق، از ابتدای تاسیس منطبق بر منطق بنیادی و اصولی دست یابی به اندازه های اساسی و قواره های ملی آموزش و پژوهش شکل بسته است و بر همین مبنا، مجموعه همکاران در دانشگاه کوشیده اند کلیه ی آموزه های دانش پژوهی و آموزشی را هم سو با شرایط به سمت نزدیکی به دانشگاه های معتبر پیش برند.

در فرایند رشد و بالندگی دانشگاه، آرمان ما بر این باور تمرکز یافته است که دانشجویان شایسته و هوشمند با بهره گیری از امکانات متناسب، پتانسیل های خود را به فعلیت نزدیک کنند.

جهان امروز شتابان به سمت و سوی صنعت دیجیتال حرکت می کند و دورنمای آینده کلیه فعالیت های علمی بشر پیمودن این مسیر را از هم اکنون می نمایاند و از مهمترین اهداف بلند این دانشگاه گام برداشتن در راستای نهادینه سازی جریان تولید علم و قدرت سازی جنبش نرم افزاری است.

سیاست راهبردی دیگری که دانشگاه در نظر دارد و حرکت آتی خود را با پیشبرد بر محور آن در نظر دارد، گسترش مقاطع و رشته های تحصیلات تکمیلی، ارتباط و تعامل با دانشگاه های معتبر و جذب دانشجویان نخبه است. این استراتژی به موفقیت دانشگاه در زمینه دست یابی به استانداردهای آموزشی و پژوهشی و شاخص های دانشگاه های ممتاز و تضمین جهش های علمی دانشگاه در افق های نزدیک آینده منجر خواهد شد.

معتقدیم ترسیم چشم انداز واقع گرایانه برای دانشگاه که در انحصار اندیشه و توانمندی های ما باشد برآیند کاری ما را به ارزنده ترین شکل ممکن نشان خواهد داد. نیک می دانیم ماندگاری  انسان در گستره ی حافظه ی جهان، تنها محصول تحقق فلسفه آفرینش، دگرگونه زیستن از آن سان که در آیین الهی اسلام بدان رهنمون شده، است. با عنایت بر این منظر راه های سنگلاخ را برای رسیدن به مسیرهای هموار توسعه علمی می پیماییم و در این گذر به استعانت از درگاه ایزد پاک قناعت کردیم.

مجتبی ملا احمدی- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دهق

Manager@iaudehagh.ac.ir

 

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی دهق

اصفهان، شهر دهق، بلوار سردار هاشمی

 کد پستی: 38785-85419     

 نمابر: 42275442

 شماره های تماس: 2- 42275960  

                             42275440-4

 پست الکترونیک: Mail@iaudehagh.ac.ir

 

     * دفتر مقام معظم رهبری

     * دفتر مقام معظم رهبری

     * پایگاه اطلاع رسانی آیت اله هاشمی رفسنجانی

     *پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

     * سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

     * پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد

* اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات

* مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

* مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی

* اداره کل امور شاهد و ایثارگران

* خبرگزاری آنا

* خبرگزاری فرهیختگان

 


كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي دهق مي باشد.