پنج شنبه ٢٩ مهر ١٤٠٠

معاونت آموزشی
دفتر خدمات آموزشی
دفتر برنامه ریزی و نظارت آموزشی
دفتر کارگزینی هیئت علمی
تقویم آموزشی
فرم ها، بخشنامه ها و آیین نامه ها
سامانه ثبت نام دانشجویان جدید الورود
سامانه اطلاعاتی دانشجویی
سامانه اطلاعاتی اساتید
سامانه شناسه تدریس اساتید
معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی
       معاونت آموزشی
   امروزه توسعه كشورها در راستاي دانايي محوري است، و آموزش بنيادي ترين راهكار يك جامعه براي رسيدن به پيشرفت، توسعه، رفاه اجتماعي و استقلال واقعي است. به همين منظور سرمايه گذازي در اين امر و هماهنگ نمودن آن با نيازهاي يك كشور گذرگاه اصلي توسعه پايدار و عامل كليدي پيشرفت است.

در كشور ما در كنار توجه به امر آموزش، اهميت تربيت نيروي فرهيخته و متعهد در صدر قرار دارد. رهبر معظم انقلاب اسلامي در تعريف خود از "دانشگاه اسلامي" اينگونه بيان مي فرمايند:" من بطور خلاصه دانشگاه اسلامي را دانشگاهي مي دانم كه در آن علم يك ارزش حقيقي است... شما بايد علم را دوست بداريد، ارزش بدانيد، آن را براي خدا و با نيت خالص دنبال كنيد... علم را اسلام قديست بخشيده، علم يك امر مقدس است؛ ... «العلم نور»؛ نور بودن علم بايد مورد نظر باشد و از جمله ي شئون دانشگاه اسلامي، يكي همين است."

در اين دانشگاه كه در مهر ماه سال 1390 با حماين ماندگار مسئولین، بزرگان و مردم شهر دهق پاي به عرصه فعاليت نهاده و در حال حاضر يكي از بزرگترين دانشگاههای منطقه محسوب مي گردد، علاوه بر اهتمام به اصول علمي سعي بر اين است كه دانشجويي تربيت گردد كه در پرتو معارف اسلامي با احساس تعهد و مسئوليت نسبت به رشد وتعالي جامعه و تحقق اهداف و ارزش هاي اسلامي در عرصه هاي توليد علم، توسعه فناوري و تجاري سازي نتايج تحقيقات مشاركت فعال داشته باشد.

در همين راستا يكي از بزرگترين دغدغه ها آماده سازي بستري مناسب براي فعاليت اساتيد در راستاي تحقق اهداف فوق الذكر است. بديهي است كيفيت و تعالي عملكرد يك فرآيند آموزشي، منوط به فعال شدن دانشجويان در يادگيري، پرورش خلاقيت ها، توسعه توانايي حل مسئله و كمك به خود ارزيابي آنها است. در اين فرآيند بهره گيري از اعضاي هيات علمي توانمند، متخصص و كارآمد براي تربيت نيروي متعهد و متخصص و حافظ ارزش هاي اسلامي جايگاه ويژه اي دارد كه قطعاً بصورت خاص بايد به آن پرداخت. همچنين تدوين و ايجاد رشته هاي جديد و توسعه هدفمند، بازنگري برنامه هاي درسي و تهيه منابع آموزشي يكي ديگر از اولويت هاي مهم است.

حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مسئولیت اداره کلیه امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه را بر عهده دارد. همچنین تدوین و پیشنهاد اصول کلی در مورد برنامه های آموزشی، تنوع بخشی در بخش آموزش و نظارت بر حسن اجرای آن، تدوین آیین نامه های مختلف آموزشی با کمک مسئولین ذیربط، ارزیابی کمیت و کیفیت فعالیت های آموزشی اعضاء هیأت علمی و دانشجویان و اداره کلیه کمیته ها و شوراهایی که به موجب آیین نامه ها و ضوابط مسئولیت آن ها به معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی محول شده است، از جمله وظایف این حوزه می باشد.

آموزش اگر مهمترين مأموريت و دستور كار يك مجموعه آموزشي عالي باشد، در حوزه معاونت آموزشي آنچه هدف و نقطه دستيابي تعريف مي گردد، تربيت نيروي انساني متخصص است كه توان انديشيدن به مشكلات حال و آينده جامعه را داشته باشد و در اين راستا داشتن كادر هيات‌علمي قوي و روزآمد يكي از مهمترين فاكتورها مي‌باشد.

 اميدواريم با تجربه موجود و استفاده از تجارب ديگران با ايجاد محيطي كه باعث مشاركت همه صاحبان علم در فرآيند فعاليت هاي آموزشي گرديده و احترام و همدلي بر آن حاكم باشد و در نتيجه شاهد يكي از بهترين حوزه هاي معاونت آموزشي در تربيت كادر مورد نياز صنعت كشور و ارائه دهنده بهترين آموزش هاي نوين و فعال در جهت ارتقاء سطح آگاهي هاي تخصصي كشور عزيزمان باشيم.

ما معتقديم كه بسترسازي، تدوين مقــررات، هماهنگي، نظارت و ارزشيابي در حوزه معاونت آموزشي دانشگاه جهت نيل به توسعه آموزشي و فرهنگي، تعميق فكر و انديشه، توانمندسازي و جامعه پذير نمودن عناصر دانشگاهي و ايجاد نشاط و شادابي جسمي و روحي، از طريق شيوه ها و ابزارهاي نوين آموزشي و برنامه هاي راهبردي امكان پذير مي باشد.

اميد است با روحيه مشاركت جمعي در اجراي قوانين و مقررات جديت بيشتري نشان داده و تلاش كنيم تا اجراي برنامه ها با حفظ كيفيت بيشتر سرعت يابد.

وظایف معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی عبارتند از  :    

  •   اداره و نظارت بر حسن اجرای کلیه سیاستها، مقررات و فرآیندهای آموزش و تحصیلات تکمیلی موسسه، منطبق بر قوانین، مصوبات، مقررات و آئین‌نامه‌های اجرایی مربوطه با رویکرد گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی.
  •   برنامه‌ریزی امور آموزشی و تحصیلاتی تکمیلی با همکاری واحدهای ذیربط و نظارت بر حسن اجرای وظایف واحدهای وابسته و اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی هر دانشکده و ارزیابی آن و ارائه گزارش لازم به هیأت رییسه.
  •   پایش و ارزیابی عملکرد آموزشی دانشجویان و اعضای هیأت علمی و مدیران آموزشی واحدهای مختلف در هر نیمسال و انعکاس آن به ریاست دانشگاه و اعلام نتیجه ارزیابی به اعضای هیأت علمی.
  •   اجرای دوره‌های کوتاه مدت آموزشی و ضمن خدمت.
  •  برنامه‌ریزی جهت تامین امکانات و تخصیص اعتبار لازم جهت تعامل علمی ـ آموزشی حوزه و دانشگاه و ایجاد زمینه مناسب جهت نیل به علم دینی و علوم انسانی اسلامی.
  •  برنامه‌ریزی آموزشی موسسه در راستای سند چشم‌انداز، نقشه جامع علمی و آمایش سرزمین.
  •  اهتمام به برگزاری دوره‌های توانمندسازی و دانش‌افزایی.
  •  ارزیابی و بازنگری محتوای سرفصل‌ها به منظور به روز رسانی، کارآمدی اعضای هیأت علمی موسسه، غنابخشی و ارزش مداری و ارائه پیشنهاد لازم به سازمان مرکزی حسب مورد.
  •  برنامه‌ریزی برای ارتقـای مهارتهـای علمـی ـ تخصصـی دانشجویان جهت ورود به‌ جامعه.
  •  نظارت و ارزیابی فرآیند اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور در موسسه با هماهنگی وزارت متبوع.

 

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی دهق

اصفهان، شهر دهق، بلوار سردار هاشمی

 کد پستی: 38785-85419     

 نمابر: 42275442

 شماره های تماس: 2- 42275960  

                             42275440-4

 پست الکترونیک: Mail@iaudehagh.ac.ir

 

     * دفتر مقام معظم رهبری

     * دفتر مقام معظم رهبری

     * پایگاه اطلاع رسانی آیت اله هاشمی رفسنجانی

     *پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

     * سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

     * پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد

* اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات

* مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

* مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی

* اداره کل امور شاهد و ایثارگران

* خبرگزاری آنا

* خبرگزاری فرهیختگان

 


كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي دهق مي باشد.